קלנועית – כל מה שצריך לדעת על הקלנועית ויתרונותיה לאיכות חיים

צילום: pixbaby

 

בשנים האחרונות אנו עדים להצלחתם של הרכבים החשמליים ובפרט של הקלנועית. הקלנועית הינה רכב חשמלי המשמש לניידות של נסיעות עירוניות קצרות וגם בתוך מבנים. אם בעבר השימוש של הקלנועית היה רק בקיבוצים או אצל אנשים בעלי מוגבלויות או אנשים מבוגרים בני הגיל השלישי, היום אנו רואים את הביקוש שרק הולך וגדל של תחבורה חשמלית ירוקה, ובעיקר קלנועית חשמלית שהפכו לטרנד הלוהט של טווח הגילים השונים החל מהצעירים ועד למבוגרים.

בנוסף, עם התפתחותה המהירה והכובשת של הכלי תחבורה החשמליים בעולם ובארץ, עלה משמעותית גם הביקוש לקלנועיות- ולא בכדי! מלבד היותה הפתרון הטוב ביותר למי שאין לו רישיון נהיגה וצריך להגיע ממקום למקום, הקלנועית היא תחבורה ירוקה הפועלת באמצעות חשמל ולא בדלק ובכך היא נמצאת כטובה לאיכות הסביבה. בנוסף כפי שהזכרנו לעיל, כל אחד יכול לרכוש קלנועית ללא צורך ברישיון נהיגה – וזה יתרון חשוב מאוד.  כמו כן, היא מסייעת לאנשים בעלי מוגבלויות שונות להתנייד באופן עצמאי מבלי להיות תלויים באחרים ובכך גם הביטחון העצמי לא נפגע. יתרון חשוב נוסף שכדאי לציין, הוא את תפעולה הקל ואת נסיעתה הנוחה שכול אחד יוכל לתפעל ולהבין בקלות ללא שום בעיה או קושי מיוחד- שגם זה יתרון משמעותי וחשוב לא פחות משאר היתרונות שהזכרנו ליתרונות של הנסיעה בקלנועית.

15-A.docx

כאמור, הקלנועית הפכה לפופולארית ומבוקשת לא רק בקרב אנשים המתקשים בהליכה או בעלי מוגבלות אלא גם עבור אנשים שאין להם רישיון נהיגה וצריכים להגיע לעבודה. כמו כן גם בני הגיל השלישי יכולים ליהנות מהשימוש הנוח והקל של הקלנועית לניידות בבית או ליציאה מהנה לטיול בפארק או לכל מקום או פעילות אחרת. בנוסף, היום ניתן למצוא קלנועיות קומפקטיות ומשוכללות. הנפוצה שבהן היא הקלנועית המתקפלת לגודל מזוודה ובכך ניתן לעלות איתה למטוס או לקחת אותה איתנו ברכבת. אפשרות נוספת של הקלנועית המתקפלת היא שניתן בקלות להכניס אותה לתא המטען של הרכב.

חשוב לציין כי כאשר מחליטים על רכישת קלנועית- חובה לבדוק אם הקלנועית בעלת תו תקן רשמי של משרד התחבורה. קלנועית ללא תו תקן מסכנת אתכם כנהגים הנוהגים ברכב לא חוקי, וחלילה במקרה של פגיעה בעוברי אורח (צד ג') לא יהיה כיסוי ביטוחי.

המאמר בחסות חדשות ראשון לציון  עידכונים סביב השעון  https://rishon.bignews.co.il/

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*