עיצוב מטבחים- מטבח כפרי או מטבח מודרני?- כל מה שצריך לדעת על מטבחים כפריים ומטבחים מודרניים

תמונה: Pixabay

מטבחים אידיאליים הם מטבחים שיוצרו כאשר יש בהם את מלוא העיצוב והפונקציונליות. מטבחים מודרניים בדרך כלל שמים את הדגש על כמה המקום שימושי ופונקציונלי. או במילים אחרות ניתן לראות את הדגש שיהיה על כמה נוח יהיה להשתמש באותו מטבח, וניסיון לחסל את הבלגן. כמו כן, בדרך כלל עיצוב מודרני שומר על המקום נקי מתוספות וקישוטים למיניהם. אלה דברים יפים מאד, אכן ואולם במטבחים כפריים מודרניים לא מחפשים יופי אלא משטחים פשוטים ומבריקים. ולכן, בדרך כלל לא תמצאו במטבחים מודרניים הרבה עץ, ומה שיש בהם הוא כדי לשמש כהטעמה, בדרך כלל במטרה להוסיף צבע וחום. כמו כן, בהרבה מטבחים מודרניים יש נטייה להיות בגווני שחור, לבן, ואפור, או לפעמים ניתן לראות זאת בשילוב של צבעים עזים אחרים, כשהמטרה היא לבחור צבע אחד או שניים ולהיצמד אליהם.

כידוע, ביצירת המטבח האידיאלי העיצוב הפנימי והחיצוני מיוצרים בפונקציונליות עיצובית כאחד. אך אם היינו צריכים לתת צורה לכל סגנון, אז הסגנון המודרני היה ריבוע או מלבן. למה? כי אם נסתכל בתמונות של מטבחים קלאסיים שונים בסגנון הזה, היינו רואים שבדרך כלל, זו הצורה שנראה הכי הרבה בתוך המטבחים המודרניים.

בניגוד לאוהבי המטבחים המודרניים, ישנם אנשים רבים אשר אוהבים את הסגנון הכפרי, עם הדגש על עץ וטבע, עם התחושה של חמימות ורוגע. אך לצערנו, ישנם גם הרבה אנשים שחושבים שאם הם מעוניינים במטבחים מודרניים, הם לא יכולים להתעניין גם במטבחים כפריים. אך זה פשוט לא נכון. קודם כל כי מותר להתעניין בכל מה שתרצו. ושנית, כי מטבח מודרני ומטבח כפרי הם לאו דווקא שני סגנונות הפוכים.

מטבחים כפריים, בניגוד למטבחים מודרניים- שמאופיינים בקווים ישרים ומשטחים נקיים,  מאופיינים בדרך כלל בקווים רכים יותר, צבעים רכים יותר, ופרחים איפה שאפשר וכדאי להכניס אותם. עם זאת, הסגנון המודרני מאופיין גם במציאת מקום לכל דבר וניצול כל מ”מ של שטח, ואת העקרונות האלה בהחלט אפשר ליישם גם במטבחים כפריים.

מטבחים כפריים הם בדרך כלל בצבעים שקטים יותר, כמו שמנת, ירוק בהיר, צבעי פסטל, ועוד. אך כמובן, כל עוד שאתם בוחרים בצבעים שקטים יחסית, תוכלו לבחור בכמעט כל צבע שתבחרו, מבלי להרוס את התחושה הכפרית. ייתכן שכדאי לכם לקחת מעצב פנים, במקום להשאיר לעצמכם ולחברת המטבחים את כל ההחלטות הקשות ואת כל מהלך התכנון. מעצב פנים יתייחס, בין השאר, לנושא של צבעים, אך הוא גם ידאג לפרטים הקטני בתכנון המטבח שלכם, ויוודא שאתם לא מפספסים שום דבר.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*